466 753 111

Operační sál - provozuje Centrum jednodenní chirurgie s.r.o.

Rekonstruovaný provoz dvou operačních sálů v I.podlaží polikliniky umožňuje provádět běžné i středně náročné ambulantní operační zákroky v místní, či krátkodobé celkové anestesii. V současné době dominují ve spektru operačních výkonů malé ortopedické, artroskopické a cévní operace.

Z tzv. malých ortopedických operačních výkonů jsou to především operace vybočených palců a kladívkových prstů na noze, operace lupavých prstů, operace Dupuytrenských kontraktur na ruce, operace karpálních kanálků, operace tenisového lokte, operace ganglií (=v hovorové mluvě rosolů) nejrůznější lokalizace, všemožné excize a exstirpace.

Artroskopické operace se provádějí pomocí šetrných endoskopických technik, které usnadňují a zkracují léčení úrazových i neúrazových postižení kloubů (jedná se především o klouby kolenní, ramenní, hlezenní a loketní).

Z cévních operací dominují operace křečových žil klasickými postupy, ale i pomocí moderního operačního laseru a operace arteriovenozních spojek, zejména u nemocných s onemocněním ledvin, chystajících se k léčbě umělou ledvinou.

V duchu trendu „one day surgery“ má provoz operačních sálů přímou vazbu na moderně vybavený jednodenní lůžkový stacionář. Způsob lékařského ošetření umožňuje do 24 hodin propuštění pacienta ve stabilizovaném stavu do domácího ošetření s možnou následnou nebo současnou ambulantní kontrolou.